Gry Maszyny 77777 Za Darmo
Celem Forum Holzbau Polska jest promocja polskiej myśli w dziedzinie budownictwa drewnianego, zaprezentowanie aktywności naukowców, przedstawienie pomysłów polskich architektów i inwestorów budowlanych, którzy w swoich pracach sięgają po drewno. Wraz z Natalią Sołtysek i całym zespołem wolontariuszy jesteśmy bardzo zadowoleni z przeprowadzenia całej akcji. Wyniki tegorocznej edycji świadczą o tym, że nasi studenci i cała młodzież, która nas odwiedziła podczas Dnia Otwartego jest wrażliwa i empatyczna na nieszczęście drugiego człowieka. ASTOR już od wielu lat współpracuje z Wydziałem Mechanicznym PK, a w 2020 roku zostało podpisane porozumienie o objęciu patronatu nad kierunkiem automatyka i robotyka. Na mocy tejże umowy spółka zobowiązała się do współorganizowania zajęć dydaktycznych, szkoleń i pokazów dla studentów i pracowników Politechniki Krakowskiej, w zakresie prowadzonej przez siebie działalności. Patronacka firma organizuje i przeprowadza zawodowe i dyplomowe praktyki, a także staże dla studentów.
Nowe kasyna online: Czy warto sprawdzić nowe platformy?
Od dziesięciu lat programem naukowym spotkań poświęconych sztuce ogrodowej i dendrologii historycznej kieruje dr hab. Katarzyna Hodor, prof. PK z Katedry Architektury Krajobrazu WA PK. Wspierana przez grono specjalistów określa kierunki i cele debat, zaprasza prelegentów z krajowych i zagranicznych ośrodków badawczych, moderuje dyskusje. — Nasze konferencje organizujemy w ten sposób, aby ich tematyka obejmowała jak najszerszy zakres zagadnień i była interesująca nie tylko dla naukowców, ale także dla decydentów, społeczników i innych osób zajmujących się ogrodami — mówi Katarzyna Hodor. Jako zasadniczy cel wskazuje popularyzację wiedzy z zakresu ochrony krajobrazu oraz podniesienie świadomości i kształtowanie postaw ekologicznych.
Energetyka jądrowa tematem współpracy Politechniki Krakowskiej i Centrum Badawczego Řež w Czechach
Ze strony PZN współpracę z Politechniką koordynuje jego nowy dział – Centrum Innowacji, powołane jesienią ubiegłego roku z inicjatywy prezesa Adama Małysza i sekretarza generalnego PZN Jana Winkla. – W pierwszym etapie działalności Centrum Innowacji PZN skupiło się na zdiagnozowaniu najbardziej naglących potrzeb trenerów. Dla wsparcia polskich kadr w sportach zimowych, zdecydowaliśmy się zaczerpnąć w pierwszej kolejności z ogromnego potencjału polskich uczelni i polskich naukowców – mówi Adam Chrapusta, kierownik Centrum Innowacji PZN. – Już wstępne rozmowy z naukowcami Politechniki Krakowskiej wskazały na bardzo wiele technologicznych możliwości wsparcia polskiego narciarstwa. Rozpoczęliśmy przygotowania do pierwszego projektu dedykowanego kadrze skoczków narciarskich, następne projekty będą dotyczyły kolejnych dyscyplin zimowych PZN.
Wszystko stało się jasne! Sylwester Łotocki zwycięzcą X edycji konkursu na temat Tadeusza Kościuszki
Krzysztof Ostrowski zdobył na planowane badania prawie 1,8 mln zł z programu „Lider XIV” NCBR. 28 stycznia w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie po raz 32. Odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 175 zł mln zebranych środków – taka kwota została podana do publicznej wiadomości, ale pamiętajmy, że wielkie liczenie wciąż trwa. Te przygotowane przez Społeczność Politechniki Krakowskiej, która włączyła się czynnie we wsparcie WOŚP.
- Wolę władz uczelni, by na należący do Politechniki Krakowskiej teren wokół Pałacu w Łobzowie udostępnić publicznie i otworzyć dla mieszkańców Krakowa, podtrzymał obecny rektor PK prof. Andrzej Szarata.
- Wybraliśmy jako Katedra Pojazdów Samochodowych akurat taką specjalizację – wodór jako paliwo przyszłości – bo żyjemy w czasach pilnej potrzeby nowego, czystego źródła energii.
- Zdobyła też złoty medal z zespołem, który prezentował swój wynalazek na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2023.
- PK chciałaby wziąć udział w targach Expo w Japonii.
Cechowała Go wielka kultura osobista i taktowne traktowanie rozmówców. Niezależnie od rodzaju problemu i jego złożoności starał się szukać racjonalnych rozwiązań. Rozumiał złożoność części problemów i konieczność kompleksowego podejścia do ich rozwiązania. Jeżeli uznał po czasie, że można było znaleźć racjonalniejsze rozwiązanie, to nie wahał plinko się i dokonywał stosownej korekty.
Najwięcej, bo aż 18 rozwiązań przedstawili naukowcy z Politechniki Krakowskiej. W centrum domu studenci zaprojektowali szklaną rurkę, w której umieszczone jest drzewo jako symbol zakorzenienia się na nowej planecie, a jednocześnie jako element przypominający o Ziemi. Konstrukcja domu nie jest skomplikowana. Proste ściany podzielone są na segmenty, które pozwalają na sprawne budowanie etapami.
Studentki z PK w programie mentoringowym Green Innovations Challenge
W obecności członków Rady Muzeum i zespołu pracowników rektor uczelni prof. Andrzej Szarata złożył podziękowanie prof. Stefanowi Piechnikowi za wieloletnią pracę na rzecz Muzeum PK, wsparcie w budowaniu tożsamości i troskę o dziedzictwo Politechniki. Zestawy danych podobne do tego, z którego Politechnika Rzeszowska korzystała przy tworzeniu planu SUMP, zostały też wykorzystane m.in. Można mieć uzasadnioną nadzieję, ze już niedługo transport publiczny w polskich miastach będzie wykorzystywał najnowsze rozwiązania i działał lepiej z korzyścią dla nas wszystkich. – Nasza specjalność jest dedykowana dla branży, w której od wielu lat producenci pojazdów i podzespołów do nich borykają się z problemami kadrowymi.